Категорії розділу

Мої статті [1]
Статті інших авторів [5]

Пошук

Вхід на сайт

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 03.05.2024, 02:17
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Моє рідне село ДОБРОВОДИ

Каталог статей


У Доброводівському краєзнавчому музеї зберігаються рідкісні видання “Кобзаря”

У Доброводівському краєзнавчому музеї зберігаються рідкісні видання “Кобзаря”

Музеї – свідки історії, вічники та речники нашої духовної культури. Вони оживлюють минувшину народу, зміцнюють тяглість поколінь.
Ім’я Тараса Шевченка навіть у рік 200-річчя від дня народження не потребує музеїзації, бо він сьогодні живий серед живих, вічний з-поміж вічних, сучасний серед сучасників. Однак наш Кобзар, будучи голосом кожного свідомого українця, породжує прагнення людей доказати значимість оберегів, пов’язаних з його іменем.
У краєзнавчому музеї, що є у приміщенні первинного осередку «Просвіта» села Доброводи, спрезентовано свої фонди шевченкіани.
Там можна побачити як раритетні, так і сучасні експонати, виготовлені руками місцевих мешканців.
Зі стриманим хвилюванням і заворожено відвідувачі торкаються гілок і садку вишневого біля хати та землі із Шевченкового краю, привезених юними шевченкознавцями села. Викликають інтерес рідкісні видання «Кобзарів» Т. Шевченка. Серед них — міні-видання, перше видання нецензурованого «Кобзаря» та «Кобзар»-автограф. Стендові виставки «Живий серед живих» доповнюють сувеніри та експонати у стилі поп-арту, де, розповідаючи про сторінки життя Кобзаря, можна наочно за їх допомогою відчути дух Шевченкової доби. А плакатна фотовиставка пам’ятників Тарасові Шевченку допоможе зробити віртуальну подорож по всіх континентах, де увічнюють поета. Прикрасами виставки є вишивки. Це і найбільший, вишитий у селі «Заповіт», портрети Кобзаря, а також сторічної давності тематичний рушник «Борітеся-поборете». Філателістичний фонд нараховує чимало марок портретів Кобзаря, картини Т. Шевченка, пам’ятників письменникові. Особливий інтерес викликає фонд «Сувеніри». Тут зібрані вироби, привезені з Шевченкового краю, магніти «Моринці», «Тарасова колиска», «Малий Тарас», «Катерина» та інші; поштівки, путівники, плакати, а також ювілейні зошити «Село Будище», «Село Шевченкове», «Село Моринці», календарі, значки. Збагачує шевченкіану також фотолітопис «Шляхами великого Кобзаря», де зібрані світлини про відвідування добровідчанами пам’ятних Шевченківських місць. Тематичні папки, відеоматеріали, монографії з шевченкознавства, сценарії свят — все це є вдячним матеріалом для поглиблення своїх знань та роботи із шевченкознавства. А ще – яскравим ужинком у рік 200-річчя від дня народження Т. Шевченка.

Марія Назар

Категорія: Статті інших авторів | Додав: Rosa (09.07.2014)
Переглядів: 451 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]